News

Piątek na TLFO2017: Zwycięski remis reggae i rocka

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

Piątek na TLFO2017: Zwycięski remis reggae i rocka

Jeszcze na godzinę przed otwarciem festiwalowych bram w Oświęcimiu zerwał się porywisty wiatr i rozpętała się ulewa. Jednak "zawsze po burzy wychodzi słońce" – od 16 na terenie stadionu nie spadła ani jedna kropla. No, chyba, że mówimy o łzach wzruszenia.

Nie mogło być jednak inaczej, skoro na Tauron Life Festival Oświęcim tego dnia zwieńczenie wieczoru miało należeć do reggae – najbardziej chyba pogodnego rodzaju muzyki. Królem polowania był oczywiście Shaggy, którego rewelacyjny występ będziemy wspominać jeszcze przez długi czas.

Koncert Jamajczyka, wypchany po brzegi takimi hitami, jak „Boombastic”, „Angel” czy „Feel the Rush”, wprawił fanów w taneczną ekstazę. Blisko 50-letni Shaggy czarował i porywał charyzmą. Koncert zakończyło pamiątkowe selfie z publicznością, która oklaskiwała artystę jeszcze długo po tym, jak wybrzmiały ostatnie dźwięki jego muzyki.

Wcześniej taneczne rytmy w jamajskich barwach zapewnili Mesajah i obchodzący 20-lecie istnienia Maleo Reggae Rockers. Ten pierwszy rozbujał publikę, drudzy dołożyli do swojego unikatowego reggae sporo gitar, dzięki czemu stali się dobrym pomostem pomiędzy bardziej rockową, pierwszą częścią dnia.

Wysoką formę i niebywałą klasę potwierdzili eksperymentujący muzycy Lao Che, sceniczną energią zaimponował młody zespół BeMy. Estoński I Wear* Experiment pokazał, jak gra się nowoczesną elektronikę, zaś zespół Kandinsky z Dachau udowodnił, że gitarowy rock wciąż ma się świetnie i zdobywa serca kolejnych pokoleń fanów.

Piątkowe koncerty TLFO były znakomitym preludium do tego, co czeka nas w tym samym miejscu w sobotę. Fani już ostrzą sobie zęby na występy m.in. LP, Kasi Kowalskiej, Julii Pietruchy i niemieckiej legendy rocka, grupy Scorpions.