Artyści na Life Festival Oświęcim

Mesajah

Mesajah (właściwie Manuel Rengifo Diaz) jest wokalistą, autorem tekstów, producentem i kompozytorem. Przygodę z muzyką zaczął w 2003 roku jako frontman i współzałożyciel zespołu Natural Dread Killaz.

Mesajah

W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie równoległej solowej kariery, wydając album „Ludzie prości”. Płyta - zaskakująca autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu - odniosła duży sukces, a promujący ją utwór „Każdego dnia” stał się przebojem znanym nie tylko fanom reggae.

W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi solowy album, „Jestem stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Artysta nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów. Krążek promują teledyski do utworów „Ogień”, „Do rana” oraz „Szukając szczęścia” (duet z Kamilem Bednarkiem).

W czerwcu 2013 roku światło dzienne ujrzała trzecia płyta, "Brudna prawda" . Artysta zainspirowany koncertami, pozytywnym odbiorem poprzedniego krążka oraz dobrą energią płynącą z najbliższego otoczenia, usiadł do jej tworzenia zaraz po ukazaniu się "Jestem stąd". W powstawaniu albumu brało udział doborowe towarzystwo gości: Abradab, paXon, Yanaz, OnaManArmy, Tallib, Grizzlee, Blackout JA oraz chórki IGrades - które wspierają wokalne poczynania artysty zarówno w studiu jak i na scenie.

Mesajah ma wyjątkową zdolność do wychodzenia poza ramy gatunków, czerpania z kwintesencji przeróżnych form, a także do nadawania swoim utworom potężnej mocy. Niesamowita energia towarzysząca jego koncertom udziela się publiczności, która bawi się nieprzerwanie aż do ostatnich dźwięków.

Mesajah towarzyszył na scenie takim artystom, jak m.in.: Gentleman, Sizzla, Junior Kelly, Stephen Marley, czy Wu Tang Clan. 23 czerwca 2017 roku zaśpiewa na Life Festival Oświęcim przed słynnym Shaggym.