Artyści na Life Festival Oświęcim

Maleo Reggae Rockers

Maleo Reggae Rockers to zespół kierowany przez Dariusza „Maleo” Malejonka. W ciągu 20-letniej kariery wydał 13 płyt. Cztery z nich to projekt Panny Morowe/Wyklęte/Wygnane, poświęcony losom Polaków w czasie II wojny światowej i pod rządami komunistów.

Maleo Reggae Rockers

Malejonek to polski gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent muzyczny i autor tekstów. Urodzony w Warszawie. Muzyk zespołów Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm 2,3, Arka Noego, Maleo Reggae Rockers. Jeden z najbardziej wpływowych muzyków polskiej sceny rockowej.

Karierę muzyczną rozpoczął na początku lat 80. w reagge’owych zespołach Kultura i Izrael. W drugiej połowie lat 80. dołączył jako basista do punkrockowych grup Moskwa i Armia. W 1988 roku założył zespół Houk, który przez następne lata regularnie wygrywał plebiscyty na najlepszą rockową grupę w Polsce. W 1993 roku zespół wygrał plebiscyt słuchaczy Radio France Internationale i w nagrodę wystąpił na targach muzycznych Midem w Cannes. Występ był wielokrotnie emitowany w muzycznym kanale telewizyjnym MTV. Grupa koncertowała w kraju i w Europie, zagrała m. in. krótką trasę koncertową w Finlandii, którą pomógł zorganizować fan zespołu, reżyser Mika Kaurismaki. W swoim filmie „The Last Border” wykorzystał kompozycję „Soul Ammunition II”.

Po rozpadzie Houk Darek Malejonek wraz z dwoma innymi legendarnymi muzykami polskiej sceny rockowej, Robertem Friedrichem i Tomaszem Budzyńskim, założyli rockową supergrupę 2 Tm 2,3. Inspiracją do jej powstania było przeżycie przez trzech muzyków nawrócenia w Kościele Katolickim.