Artyści na Life Festival Oświęcim

Leski

Leski, czyli Paweł Leszoski, muzyką zajmuje się od lat, ale szerszej publiczności dał się poznać dopiero w kwietniu 2014 r., dzięki samodzielnie wydanej EP-ce „Zaczyn”, bardzo dobrze przyjętej przez dziennikarzy muzycznych oraz słuchaczy. W tym samym roku podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Music Poland i ruszył w trasę z Edytą Bartosiewicz.

Leski

Fot. Zuza Krajewska

W czerwcu 2015 roku ukazał się debiutancki album „Splot” – Leski napisał wszystkie teksty i skomponował do nich muzykę, jest również współproducentem krążka.

Leski z wykształcenia jest ekonomistą i lingwistą, który 10 lat spędził za korporacyjnym biurkiem. Nie przeszkadzało mu to jednak w wymyślaniu piosenek. Sam o sobie mówi „niespieszny debiutant”, bowiem dopiero po trzydziestce pożegnał etat i poświęcił się muzyce. W swoich piosenkach miesza różnorodne style i intryguje słowem. Jego twórczość można określić mianem ambitnego alternatywnego popu.

22 października 2015 r. Leski odebrał nagrodę Mateusz Trójki w kategorii „Muzyka rozrywkowa – Debiut roku”, a w marcu 2016 r. otrzymał nominację do Fryderyków w kategorii „Fonograficzny debiut roku”. Aktualnie pracuje nad nowym albumem, którego premiera planowana jest na jesień 2017 roku.